Arctic Knights Alliance [aKa]
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

STARCRAFT - O noua modalitate de a juca Brood War

3 posters

Go down

STARCRAFT -  O noua modalitate de a juca Brood War Empty STARCRAFT - O noua modalitate de a juca Brood War

Post  [aKa]FedaYkin Fri Nov 25, 2011 3:56 am

Uneori Starcraftul poate deveni plictisitor, mai ales cand nu ai impotriva cui juca pe Bnet Laughing iar compii (AI cum le spun eu si, pana la urma, cum se numesc ei cu adevarat) sunt foarte slabi. Ce? Am zis foarte slabi? DA!

PANA ASTAZI.. Cautand foarte mult o modalitate de a edita AI-ul SC-ului am descoperit un site (de fapt, o intreaga comunitate) dedicat(a) editatului de AI. Oamenii astia au facut o treaba exceptionala. Au lasnat un program, BWAI Launcher, cu care putem alege intre vreo 4 - 5 metode de AI diferite ( fiecare metoda are cate aprox. 5 - 10 scripturi diferite - cu alte cuvinte o GRAMADA de AI-uri). Unele dintre ele se bazeaza pe un teamwork ca in basme dintre computeri (joaca perfect ca si echipa) dar fiind mai slabuti pe cont propriu (totusi mai buni decat AI-ul facut de Blizzard), altele se bazeaza pe cheaturi (asa cum a fost facut si AI-ul Blizzardului), iar altele fiind chiar pt PRO si GOSU mai ales daca se joaca contra 2 sau 3 AI.

Eu va propun sa incercam impreuna acesti AI. Va garantez cca nu vor fi usor de invins. Propun sa incepem un nou gameplay: CompStomp! Asta include "cooperarea" humanilor impotriva AI-urilor (sau, cu alte cuvinte, Human vs. AI). Daca facem un 4v2 pe scriptul AI "Extreme" garantez ca va fi cel putin UN PIC greu. Uneori compii sunt mai slabi, alteori mai buni. Depinde ce script este rulat. De ex. daca se alege modul "Entropy", acesta are vreo 10 - 15 scripturi pt. fiecare rasa. Cat de bun este AI-ul depinde de ce scripturi sunt rulate, acestea fiind rulate random sau putand fi alese de catre user. Va propun astfel sa incercam aceste scripturi si, daca se vor dovedi adevarate provocari, sa organizam si toururi cooperative impotriva lor. (Pt k stiu k lumea se inghesuie la toururi coop, unde nu trebuie sa se lupte cu alti humani! Laughing )

Voi posta arhiva cu programul aici, dar si in sectiunea "Downloads". De notat este faptul ca programul apartine comunitatii de pe http://www.broodwarai.com/

Pt nelamuriri legate de program cautati fisierul help sau intrebati`ma pe mine! Haideti, va astept la niste CompStomp-uri Wink Big Green

BWAI Lancher. All rights reserved.
Attachments
STARCRAFT -  O noua modalitate de a juca Brood War Attachment
BWAILauncher.zip Download archive - By: BWAI Community - Visit http://broodwarai.com/You don't have permission to download attachments.(5 Mb) Downloaded 2 times
[aKa]FedaYkin
[aKa]FedaYkin
General
General

Posts : 379
Points : 499
Join date : 2010-12-22
Age : 28
Location : Oradea

Back to top Go down

STARCRAFT -  O noua modalitate de a juca Brood War Empty RE:

Post  [aKa]Delia :x Fri Nov 25, 2011 4:28 am

Da, stiu programu l`am avut sh eu.. superbi AI Laughing imi amintesc de tiberian sun sh DUNE. Sunt de aceiasi parere: merita sa facem CompStompuri. A fost dintotdeauna distractiv sa faci Human vs AI dar problema era ca AI erau mult prea slabi. Acum asta s`a schimbat! HAHAHA Humani! O sa va rupa AI-urile! >Smile

Vreau sa le multumesc celor de pe broodwarai.com pt progu asta Love :* tot asa Laughing

PS (in Feda's style :p): Feda si Hard sa astept la un 3v5 vs extreme.. ce ziceti, reusim? Laughing))) :>:>:>
[aKa]Delia :x
[aKa]Delia :x
Colonel
Colonel

Posts : 129
Points : 129
Join date : 2011-02-01

http://aka-clan-gr.blogspot.com/

Back to top Go down

STARCRAFT -  O noua modalitate de a juca Brood War Empty Re: STARCRAFT - O noua modalitate de a juca Brood War

Post  [aKa]qNpHard Fri Nov 25, 2011 7:39 am

mistoooo ma duc sa mananc si dupa apas pe download Laughing

[aKa]qNpHard
Sub-Lieutenant
Sub-Lieutenant

Posts : 156
Points : 162
Join date : 2011-06-21

Back to top Go down

STARCRAFT -  O noua modalitate de a juca Brood War Empty RE:

Post  [aKa]FedaYkin Sat Nov 26, 2011 8:33 am

[aKa]qNpHard wrote:mistoooo ma duc sa mananc si dupa apas pe download Laughing

Numa la macare iti sta capu` ala Laughing) tot timpu trebe sa mananci. Laughing Haideti ma, mai downloadati! UNK< NU MAI INTRI NICIODATA? ASTA TI`AR PLACEA!!! Smile
[aKa]FedaYkin
[aKa]FedaYkin
General
General

Posts : 379
Points : 499
Join date : 2010-12-22
Age : 28
Location : Oradea

Back to top Go down

STARCRAFT -  O noua modalitate de a juca Brood War Empty Re: STARCRAFT - O noua modalitate de a juca Brood War

Post  [aKa]qNpHard Sun Nov 27, 2011 6:39 am

Bai ce i-am batut pe compi...i-am spart!!!!Eu si Feda!!!Daa!!!Am luat bataie de la 3 comp yeeeee neau terorizat,dar asta prima oara ca a doua oara i-am invins(datorita mie,desigur ca feda nu facea nimic)
si a treia oara iar neau terorizat ca feda chiar nu facea nimic,desi bravul de mine a incercat!!!!
pff nu stiam ca va veni ziua in care sa iau bataie de la compi pe BGH Laughing

[aKa]qNpHard
Sub-Lieutenant
Sub-Lieutenant

Posts : 156
Points : 162
Join date : 2011-06-21

Back to top Go down

STARCRAFT -  O noua modalitate de a juca Brood War Empty RE:

Post  [aKa]FedaYkin Sun Nov 27, 2011 7:16 am

[aKa]qNpHard wrote:Bai ce i-am batut pe compi...i-am spart!!!!Eu si Feda!!!Daa!!!Am luat bataie de la 3 comp yeeeee neau terorizat,dar asta prima oara ca a doua oara i-am invins(datorita mie,desigur ca feda nu facea nimic)
si a treia oara iar neau terorizat ca feda chiar nu facea nimic,desi bravul de mine a incercat!!!!
pff nu stiam ca va veni ziua in care sa iau bataie de la compi pe BGH Laughing

ce ba? eu nu faceam nimic? pe cine era sal scoata cu zerglingi dak nu veneam eo sa`l salvez? Laughing cine a dus o baraca la zerg in baza, pe langa overlorzi, sperand k va putea face marini la drone? =)))

Ba hard, da`ti delete mai bine =)))) k ai ajuns de rasu compilor Laughing
[aKa]FedaYkin
[aKa]FedaYkin
General
General

Posts : 379
Points : 499
Join date : 2010-12-22
Age : 28
Location : Oradea

Back to top Go down

STARCRAFT -  O noua modalitate de a juca Brood War Empty Re: STARCRAFT - O noua modalitate de a juca Brood War

Post  [aKa]qNpHard Sun Nov 27, 2011 7:25 am

ce mincinos....ce ajung fani sa zica despre maestrii...(IM,Feda: dovada) el care era terran si dupa ce lau atacat zerglingi isi ridica baracksurile si le ducea la zerg sperand sa faca marini la drone sa se razbune...apoi il tot rugam sa nu iasa,ca totusi puteam sa castigam dar sa ofticat si a iesit..ce sa le faci..ii cresti cum poti mai bine ca apoi sa te faca de ras... No No
Eu totusi apoi am continuat jocul dar nu am mai putut castiga din cauza ca era 4v2(4 AI vs eu+1 AI )si desi am batut 2 AI,AI al meu a murit si am fost coplesit de mii de zerglingi hydre si mute...
Sa nu aveti incredere in Feda cand vrea sa joace cu voi Laughing

[aKa]qNpHard
Sub-Lieutenant
Sub-Lieutenant

Posts : 156
Points : 162
Join date : 2011-06-21

Back to top Go down

STARCRAFT -  O noua modalitate de a juca Brood War Empty RE:

Post  [aKa]FedaYkin Sun Nov 27, 2011 7:33 am

[aKa]qNpHard wrote:ce mincinos....ce ajung fani sa zica despre maestrii...(IM,Feda: dovada) el care era terran si dupa ce lau atacat zerglingi isi ridica baracksurile si le ducea la zerg sperand sa faca marini la drone sa se razbune...apoi il tot rugam sa nu iasa,ca totusi puteam sa castigam dar sa ofticat si a iesit..ce sa le faci..ii cresti cum poti mai bine ca apoi sa te faca de ras... No No
Eu totusi apoi am continuat jocul dar nu am mai putut castiga din cauza ca era 4v2(4 AI vs eu+1 AI )si desi am batut 2 AI,AI al meu a murit si am fost coplesit de mii de zerglingi hydre si mute...
Sa nu aveti incredere in Feda cand vrea sa joace cu voi Laughing

In primu rand toata lumea stie ca nush sa joc terran Tongue Laughing)) deci te'ai dat de gol .. Ahaha Laughing nu prea stii sa minti.. da lasa, nici la minciuna nici la sc nu esti bun.. Apuca`te de altcv k sunt multe chestii pe lume Laughing))

PS: Adevaru adevarat este ca AI -ul nostru era slab si noi 2 foartye buni.. si deaia neau batut k era 2 v 4 AI foarte buni! (cu scriptu entropy II). Laughing)))
[aKa]FedaYkin
[aKa]FedaYkin
General
General

Posts : 379
Points : 499
Join date : 2010-12-22
Age : 28
Location : Oradea

Back to top Go down

STARCRAFT -  O noua modalitate de a juca Brood War Empty Re: STARCRAFT - O noua modalitate de a juca Brood War

Post  [aKa]qNpHard Sat Jan 20, 2018 9:31 am

Fratilorr cum dau de voi

[aKa]qNpHard
Sub-Lieutenant
Sub-Lieutenant

Posts : 156
Points : 162
Join date : 2011-06-21

Back to top Go down

STARCRAFT -  O noua modalitate de a juca Brood War Empty Re: STARCRAFT - O noua modalitate de a juca Brood War

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum